e fatura takibi programi metinsiz

Fatura Kesme Programı

Fatura ve makbuzlarınıza özel şablonlar kullanın, otomatik faturalandırma yapın, Bizmu ile işinize hız katın!

14 gün ücretsiz deneyin

Hemen hesabınızı oluşturun, fatura kesme programını ve temel ön muhasebe özelliklerini keşfedin.

✔ Kredi kartı gerekmeden deneyin.      ✔ Memnun kalırsanız abone olun.        ✔ Dilediğinizde iptal edin.

Bizmu ile neler yapabilirsiniz?
Bütçe dostu Bizmu'yu kullanın, e-faturalı temel ön muhasebenin kolaylıklarıyla tanışın!

14 gun deneyin

14 gün ücretsiz deneyin

Bizmu'nun özelliklerini kredi kartı gerekmeden ücretsiz deneyin, beğenirseniz bütçenize uygun fiyat seçenekleri ile aboneliğinizi başlatın.

tasarruf 2 2

Hesaplı çözümlerden yararlanın

Uygun abonelik seçenekleri sunan temel ön muhasebe programı Bizmu ile tanışın, hem işlemlerinizi kolayca tamamlayın hem de cebinizi rahatlatın.

her yerden erisim

Mobilden yönetin

Bizmu Mobil uygulaması üzerinden
e-fatura, e-arşiv fatura kesin, temel ön muhasebe işlemlerinizi dilediğiniz her yerden takip edin.

kolay kullanim 2

e-Belge ve temel ön muhasebe

Fatura kesme programının yanı sıra e-fatura, e-arşiv, e-SMM'den raporlamaya, gelir gider takibinden stok yönetimine kadar ihtiyacınız olan özellikleri kullanın.

Fatura takip programı ile neler yapabilirsiniz?
Bizmu'nun fatura kesme programı ile tüm faturalarınızı kolayca takip edin, dilediğiniz her yerden fatura düzenleyin.

tekrarlama

Alacaklarınızı hızlandırın

Vadesi geçen faturalarınız için müşterilerinize hatırlatma göndererek finansal akışınızı sistemli yürütün.

gecmis 2

Geçmiş işlemlerinizi inceleyin

Faturalarınızın üzerinde yaptığınız işlemlerinizi görüntüleyerek olası sorunların önüne geçin.

fatura makbuz takibi

Proforma fatura oluşturun

Sadece birkaç adımda tekliflerinizi hazırlayarak proforma fatura oluşturun, müşterileriniz ile anında paylaşın.

gelir gider olusturma

Pratik faturalandırın

Bizmu'nun pratik arayüzü ile faturalarınızı kolay adımlarla düzenleyin, tüm işlemlerinizi tek panelden takip edin.

kolayca kaydedin ve yazdirin

Hızlı şablonlardan yararlanın

Bizmu’nun sunduğu hızlı fatura şablonları ile şirketiniz için fatura şablonu oluşturun isterseniz de halihazırda kullandığınız özel tasarım şablonunuzu sisteme kaydedin. 

filtreleme

Aradığınız faturaya anında ulaşın

Bizmu’nun filtreleme özelliği ile faturalarınızın arasında kaybolmayın. Tahsilat, yazdırılma durumu veya vade tarihi gibi filtreler ile aradığınız faturayı anında görüntüleyin.

kolayca kaydedin ve yazdirin 1

Otomatik tekrarlayan fatura oluşturun

Fatura tekrarlama özelliği ile her ay düzenli olarak kesilmesi gereken faturalarınıza otomatik fatura talimatı verin, tekrar tekrar fatura oluşturmak yerine iş yükünüzü hafifletin.

14 gün ücretsiz deneyin

Hemen hesabınızı oluşturun, fatura kesme programını ve temel ön muhasebe özelliklerini keşfedin.

✔ Kredi kartı gerekmeden deneyin.      ✔ Memnun kalırsanız abone olun.        ✔ Dilediğinizde iptal edin.

e-Belge çözümlerini keşfedin!
İşletmenizin dijital dönüşümünü başlatarak kâğıt, mürekkep, kargolama gibi masraflara son verin, hızlı işlem yaparak zamandan tasarruf edin.

e donusum 2 1

Mobil destekli e-fatura

Bizmu ile zahmetsizce e-fatura geçişinizi tamamlayın, web ve mobil üzerinden e-fatura kesmeye başlayın.

cek yonetimi

e-Arşiv fatura

e-Fatura kullanıcısı olarak alıcınız e-fatura mükellefi değilse web ve mobil üzerinden e-arşiv fatura düzenleyin.

personel giderleri 1

e-Arşiv (İnteraktif)

Kâğıt fatura kullanıcıysanız
e-arşiv faturalarınızı oluşturun, e–fatura mükellefi olmadan
e-arşiv fatura kesin.

fatura pdf

e-SMM

Serbest Meslek Makbuzu’nu elektronik ortamda hazırlayıp keserek zamandan ve maliyetten kazanın.

Temel ön muhasebe çözümlerini keşfedin!
Karmaşık işlemlere zaman harcamayın, Bizmu ile temel ön muhasebenizi kolayca yönetmeye başlayın.

gelir gider olusturma 1

Fatura takibi

Firmanıza özel şablonlar ile fatura ve makbuzlarınızı anında oluşturun, tek ekrandan tüm belgelerinizi yönetin.

gelir gider takibi

Gelir gider hesaplama

Kazanç ve masraflarınızı, vergi, SGK ve prim ödemelerinizi, şirket çalışanlarınızın giderlerini anlık takip edin.

raporlama

Finansal raporlama

Detaylı grafiklerle finansal verilerinizi tek panelde görüntüleyin, anlaşılır raporlarla şirketinizin gelişimini analiz edin.

cari hesap takibi

Müşteri-tedarik yönetimi

Çeklerinizin tahsilat ve ödeme günlerini görüntüleyin, cari hesap takibi yaparak finansal süreçlerinizi planlayın.

raporlama

Yazılım çözümleri

Müşteri takibi, finans yönetimi, envanter-satış takibi ve temel ön muhasebe yazılımlarını tek uygulamada kullanın.

personel giderleri 1

Stok yönetimi

Satış sonrası otomatik güncellenen stoklarınızı dilediğiniz her yerden takip edin, güncel stok bilgisine ulaşın.

anasayfa mobil görsel copy

Güncel durumunuz, müşteri listeniz ve işinize yarayacak birçok finansal detay, kullanımı kolay arayüzüyle Bizmu Mobil’de!

Bizmu Mobil ile
e-fatura ve e-arşiv kesin, temel ön muhasebenizi her yerden yönetin.

İşinize yarayacak blog yazılarımız

En güncel haberleri sizin için araştırıyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
 

Kullanıcılarımız neler diyor?

Sıkça Sorulan Sorular

Bizmu’da fatura takibi hakkında en sık sorulan soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Fatura takibi, müşteri ve tedarikçilerinizle oluşan borç alacak durumunun sonucunda düzenlenen alış ve satış faturalarının takip ve kontrolüne denir. Fatura takibi, ticari hayatın merkezde yer alarak, finansal işlemlerinizin temelini oluşturur. Düzenli ve hatasız bir şekilde fatura takibini gerçekleştirmek isteyen firmalar, bu ihtiyaçlarını fatura takip programları ile çözümlerler. Bizmu ise, fatura takip özelliği ile sınırlı kalmadan ön muhasebeye yönelik sunduğu kapsamlı özellik ve hizmetlerle finansal işlemlerinizi kolayca gerçekleştirmenize yardımcı olur. Bu noktada “Fatura takip sistemi nedir?” sorusu da merak edilenler arasında yer alır. Fatura takip sistemi, en özet haliyle bir işletmeye ait fatura takibini bir program veya yazılım aracılığıyla sağlayan sisteme verilen addır.   

İşletmeler fatura kesme programları kapsamında fatura takibi yaparak kontrolünü sağlayabilirler. Bizmu’nun fatura takibi özelliği ile alış ve satış faturalarınızın listesine ulaşabilir, dilediğiniz faturayı detaylı inceleme imkanı bulabilirsiniz. Bizmu hesabınıza giriş yaptıktan sonra ekranında sol tarafında bulunan menüden “Gelirler” > “Faturalar” sekmesine ilerleyiniz. Açılan ekranda tüm faturalarınızın listesini göreceksiniz. Filtreleme aracı yardımıyla kontrolünü gerçekleştirmek istediğiniz faturayı “Yazdırılma durumu, düzenleme ve vade tarihi veya kategoriler” alternatiflerine göre listeleyebilirsiniz. Aynı zamanda bütün faturalar başlığının yanında bulunan tahsil edilmiş ve tahsil edilmemiş, proforma sekmelerinden de faturanızın durumuna göre takibini yapabilirsiniz.  

Ön muhasebe takip ve düzen isteyen bir alandır ve en temelinde, fatura kesme ve fatura takibini yapma gibi rutin faaliyetleri içerir. Yoğun iş temposunda ve gelişen teknolojide manuel olarak fatura düzenlemek ve oluşturulan faturayı alıcısına iletmek büyük bir zaman kaybı yaratırken aynı zamanda maliyetli de bir iştir. Günümüzde, internet olan her yerden fatura düzenlemenin ve saniyeler içinde alıcısına ulaştırmanın kolaylığı ile firmalar, tercihlerini akıllı çözümlerden yana kullanarak fatura takip programlarına ilgi göstermişlerdir. Bu ilginin, online ön muhasebe programlarına karşı günbegün artarak devam ettiğini görmekteyiz. Bütçe dostu ve online ön muhasebe programı Bizmu, fatura takip programı niteliğini taşırken size pek çok avantaj sağlar. Fatura yazdırma, kargolama gibi manuel süreçlerle uğraşmadan müşterinizle anında faturanızı paylaşabilir; hata payını en aza indirir; internet olan her yerden fatura düzenlemenin konforunu yaşar, belgelerinizin kaybolma riskini ortadan kaldırırsınız.

 Bizmu üzerinden sadece birkaç adımda fatura kesmeniz mümkün. 😊 Bizmu hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol taraftaki menüden Gelirler> Faturalar sekmesine gidin. Açılan sayfanın sağ üstünde yer alan “Fatura Ekle” butonuna tıklayarak yeni fatura oluşturmak için gerekli bilgileri girin. İlgili alanları doldurduktan sonra sayfanın sonunda yer alan “Kaydet” butonu yardımıyla faturanızı kaydedebilir butondaki ok işareti yardımıyla faturanızı kaydedip yeni bir fatura oluşturmaya devam edebilirsiniz. Proforma fatura ya da Perakende fatura oluşturmak için ise “Diğer” butonunu seçebilirsiniz.  

Fatura kesme programı, bir hizmet veya ürününüzün satışı sonrası, faturanızı dijital ortamda düzenlemenizi, arşivlemenizi ve alıcısına iletmenizi sağlayan yazılımdır. Bu tür yazılımların firmalara sağladığı faydanın başında, muhasebe süreçlerinin minimuma inmesi ve işletmelerin mali yükten kurtulmaları gelir. Aynı zamanda finansal operasyonlarınızın zaman kaybına uğramadan sürdürülmesi tahsilatlarınızın da hızlanmasına olumlu olarak etki eder. Bu nedenle işletme sahiplerinin firmalarına yapacağı en akıllı yatırımlardan biri, muhasebe işlerinde hızlarına hız katacak online bir ön muhasebe programı kullanmak olacaktır. Tıpkı, Bizmu kullanan işletme sahiplerinin yaptığı gibi. 😊  

Bizmu’yu kullanarak bu işlemi oldukça kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Firmanıza ait fatura şablonunu kaydettikten sonra fatura bilgilerinin yer aldığı alanları sürükle bırak yöntemi ile kolayca ayarlayabilirsiniz.

Evet, yazdırabilirsiniz. Daha önce hazırladığınız şablona gerekli bilgileri ekledikten sonra ‘yazdır’ butonunu kullanarak faturalarınızı matbu faturanızın boyutuna göre yazdırabilirsiniz.
Faturalarınızı yazdırmak için herhangi bir lazer ya da ink-jet yazıcıyı kullanabilirsiniz. Bizmu, nokta vuruşlu yazıcıları (Sürekli Form Fatura) desteklemez.
Bizmu hesabınızda tekrarlayan fatura oluşturabilirsiniz. Bu emri vermek için öncelikle tekrarlamasını istediğiniz faturayı görüntüleyin. Sonraki adımda açılan sayfada sağ üstteki ‘İşlemler’ menüsünden ‘Otomatik tekrarla’ butonuna tıklayın. Böylece faturalarınızın belirlediğiniz aralıklarla tekrarlanmasını sağlayabilirsiniz.

Evet, Bizmu’da fatura oluştururken toplam KDV tutarının altında yer alan ‘Tavkifat uygula’ butonunu kullanarak tavkifatlı fatura oluşturabilirsiniz.

Evet, Bizmu’da fatura oluştururken ara toplamın altındaki ’Ara toplam indirimi uygula’ butonuna tıklayarak sizin için uygun olan indirimi kaydedebilirsiniz. Bizmu, stopaj, toplam tutar ve KDV’yi ayrı ayrı hesaplayacaktır. Dilerseniz serbest meslek makbuzu da oluşturabilirsiniz.

Top