CRM yazılımı nedir, ne işe yarar?

on muhasebe 258726044

Firmanın müşteri ilişkileri yönetimi süreçlerinin tamamen dijitalleşmesini; personelin ile iş akışının müşteri odaklı hale gelmesini istiyorsan iyi bir CRM yazılımı kullanmalısın. Bu yazıda, CRM yazılımlarının işletmene sağlayacağı faydaları anlatacağız.

CRM yazılımı nedir?

CRM (consumer relationship management), Türkçesiyle müşteri ilişkileri yönetimi, firmaların sahip oldukları teknoloji, strateji ve uygulamaları mevcut müşterilerini koruyacak, potansiyel müşteriler kazanacak ve müşteri sadakati oluşturacak şekilde kullanmalarıdır. CRM ile müşterilerinden aldığın tüm bilgileri ve onlarla gerçekleştirdiğin etkileşimleri kayıt altına alırsın. Böylece müşterilerinle sürdürülebilir ilişkiler kurup işletme karlılığınızı artırırsın. CRM yazılımları, bahsettiğimiz kayıt sürecini kolaylaştırır ve kontak yönetimi, satış süreci yönetimi, servis yönetimi, kampanya yönetimi gibi hizmetler sunar. CRM yazılımları yalnızca bir müşteri veri tabanı olarak değil, pazarlama faaliyetlerine yardım eden araçları da etkin şekilde çalıştıran platformlardır. CRM yazılımları müşteri takip programı olarak da şirketlere müşteri ilişkileri yönetiminde kolaylık sağlar.

CRM yazılımları ne işe yarar?

 1. Mevcut müşterilerle daha iyi iletişim kurmanı sağlar: CRM çözümleri ile işletmenin tüm müşteri etkileşimlerini bir araya toplayıp kolayca takip edersin. Böylece müşterilerinle iletişimin daha nitelikli hale gelir ve onlara daha iyi hizmet sunarsın.
 2. Potansiyel müşterileri yakalamana yardım eder: CRM yazılımlarıyla potansiyel müşterilerini mevcut müşterilerin gibi kategorilendirebilir, etkileşimlerini takip ederek ürün, hizmet ya da işletmenle kurdukları ilişkiyi analiz edebilirsin.
 3. Satış sürecini optimize eder: CRM yazılımları ile satış işlemlerini hızlandırır, satış ekibinin performansını anlık olarak izlersin.
 4. Pazarlama becerini artırır: CRM programları pazarlama süreçlerini de optimize eder. Böylece kolayca kampanya oluşturup yönetebilir, aldığın aksiyonların işletmene nasıl geri döndüğünü saptayabilirsin.
 5. Müşteri hizmetlerinin verimliliğini artırır: CRM çözümleri sayesinde müşteri hizmetleri ve çağrı merkezin de her zaman doğru ve güncel müşteri bilgileri üzerinden çalışır. Böylece işletmenin gerek bilgilendirme gerek yönlendirme gerekse ürün ve hizmet sunma kalitesi artar.
 6. Kurum kültürü ve işleyişin kalıcı olmasına yardım eder: CRM teknolojileri ile müşteri bilgilerini tüm işletmenin istediği zaman ulaşıp yönetebileceği şekilde saklayabilirsin. Böylece sistem, personel ve organizasyon yapısı gibi değişkenlerden bağımsız olarak çalışır.

Mikro Veribis CRM ile etkin müşteri yönetimi

Müşterilerini daha iyi tanımak, satış fırsatlarını verimli şekilde değerlendirmek ve daha kazançlı satışlar yapmak istiyorsan seni Mikro Veribis CRM ile tanıştıralım.

Veribis CRM, Mikro Jump ve Mikro Fly’da

Online olarak erişebileceğin için ofis dışındayken de rahatlıkla kullanabileceğin bir yazılım olan Veribis CRM ile her an her yerden etkili bir müşteri yönetimi yapabilirsin. Veribis CRM’e kontrollü büyüyen KOBİ’lerin tercihi Mikro Jump ile ve hedeflerine uçarak giden büyük işletmelerin yazılımı Mikro Fly‘ın ana paketinde, Satış ve Müşteri Yönetimi modülü altından ulaşabilirsin.

Veribis CRM işletmen için hangi işleri kolaylaştırıyor?

Veribis CRM ile

 • Müşteri bilgilerini, görüşme detaylarını, onlara sunduğun fırsat ve teklifleri kayıt altına alabilirsin.
 • Tek bir platformda toplanan veriler sayesinde tüm çalışanlarının seninle ve işletmenle aynı dili konuşmasını sağlarsın.
 • Kolayca erişilebilen bir kurumsal hafıza oluşturduğun için satış ya da müşteri ekiplerin değişse dahi işletmenin müşterinin gözündeki pozitif imajını hep korursun.
 • İşletmenin teklif ve satış süreçlerini optimize eder, hatalardan arındırırsın.
 • Özet raporları sayesinde karar ve aksiyon alma mekanizmanı güçlendirirsin.
 • Müşteri bilgilerine istediğin zaman dilediğin yerden erişebilirsin.

Mikro Jump hakkında daha fazla bilgi alabilir ve hemen ücretsiz demo talep edebilirsin.

Mikro Fly hakkında daha fazla bilgi alabilir ve hemen ücretsiz demo talep edebilirsin.

İşletmen için en uygun Mikro Yazılım ürününü seçmek için tıkla.


Gelir ve giderlerini kolayca takip edip enerjini işine büyütmeye ayırmak istiyorsan Bizmu’yu 14 gün ücretsiz olarak deneyebilirsin.

Top