Bir bulut ön muhasebe programı ile neler yapabilirsin?

on muhasebe 414153883

Bulut ön muhasebe programı kullanarak iş süreçlerini kolaylaştırmaya ne dersin? Bu yazıda ön muhasebe programları ile yapabileceklerini anlattık. 

Nakit paranı, çek ve senetlerini, banka hesaplarını, müşterilerini ve tüm bu unsurlara ait hareketleri takip etmeni sağlayan ön muhasebe, işletmen için muhasebenin ilk adımı niteliğindedir. Hali hazırda onlarca günlük operasyonla ilgilenirken ve idari işler tüm zamanını alırken  ön muhasebe takibi yapmak zorlaşabilir. Eğer sen de finansal operasyonlarını daha kolay idare etmek istiyorsan karmaşık defterleri ve çözülmesi güç Excel formüllerini bir kenara bırakıp pratik bir bulut ön muhasebe programı kullanmaya başlayabilirsin.

Bulut ön muhasebe programı nedir?

Bulut tabanlı ön muhasebe programları, bütçe planlaması yapabildiğin, nakit akışını anlık olarak takip edebildiğin, müşteri ve tedarikçi yönetimi yapabildiğin, harcamalarını kontrol edebildiğin ve kolayca fatura oluşturup gönderebildiğin yazılımlardır. Mali durumunu kontrol altında tutmana yardım eden fonksiyonları olan bu uygun fiyatlı, kullanımı kolay yazılımlarla işini uçtan uca yönetebilirsin. Online ön muhasebe programları ile sorunsuz bir gelir-gider ve fatura takibi ile etkili bir müşteri-tedarikçi yönetimi yaparak işletmenin verimliliğini ve karlılığını artırabilirsin. 

Bulut ön muhasebe programları ile neler yapabilirsin?

Türkiye’nin 30 yıllık yazılım üreticisi Mikro Yazılım’ın yeni nesil ön muhasebe programı Bizmu ile bahsettiğimiz tüm işlemleri ve daha fazlasını kolayca gerçekleştirebilirsin. Bizmu, sunduğu avantajlarla hem işlerini kolaylaştırır hem de şirketinin sağlıklı büyümesine yardım eder. Sade bir arayüz ile hızlı ve kolay bir kullanım sunan Bizmu, yazılım bedeli haricinde asla para talep etmez; tüm güncellemelerden ücretsiz olarak faydalanırsın. Ayrıca online erişim sunduğu için operasyonlarını internete bağlanabilen tüm akıllı cihazlardan dünyanın her yerinden 7/24 erişmene, finansal operasyonlarını özgürce yönetmene olanak sağlar.

İşte yeni nesil bulut ön muhasebe programı Bizmu ile yapabileceklerin

Fatura/e-Fatura takibi: Bizmu ile faturalarını ve e-faturalarını dakikalar içinde düzenleyip gönderebilirsin. Satış, alış, proforma, perakende ve iade faturaları oluşturabilir, hızlı fatura yazdırma özelliği ile tek tuşla fatura yazdırabilir, otomatik tekrarlama özelliği ile periyodik faturalarını belirlediğin dönemlerde tek tıkla oluşturabilirsin. Hızlanan ve hatadan arınan fatura süreci ile tahsilatlarını hızlandırırsın.

Müşteri ve tedarikçi yönetimi: Bizmu’e müşteri ve tedarikçi ekleyerek hesaplarını dilediğinde görüntüleyip anlık olarak tahsilat ve ödeme takibi yapabilirsin. Mutabakat gönderme özelliği ile kolayca mutabakat mektubu hazırlayabilir, cari hesap ekstresi özelliği ile müşteri ve tedarikçilerinin ekstresini e-posta ile gönderebilirsin.

Gelir-gider takibi: Bizmu ile tahsilat ve ödemelerini daima kontrol altında tutabilir, işletmenin nakit akışını yönetmeyi çok daha kolay yapabilirsin. Bizmu’e farklı döviz cinsinden kasa ve banka hesabı tanımlayarak giriş ve çıkışları anlık olarak takip edebilirsin. Çalışanlarını sisteme tanıtarak harcama takibi yapabilir, vergi, maaş vb. kategoriler belirleyerek gider belgelerini düzenleyebilirsin.

Stok ve depo yönetimi: Bizmu’in stok takibi özelliği ile satışlarını daha verimli şekilde yönetebilirsin. Ürünlerini stoklanabilir olup olmadığına göre düzenleyebilir, KDV dahil ve hariç fiyatlarını girerek faturalarına otomatik olarak ekleyebilirsin.

Raporlama: Bizmu’in detaylı raporları ile belirlediğin zaman aralıkları içinde yaptığın satış, harcama ve tahsilatları görebilir; işletmenin kârlılık seviyesini anlık olarak izleyebilirsin. Aynı zamanda güncel ve gecikmiş ödemelerini ve ileriki dönemde yapacağın ödemeleri detayını da görüntüleyebilirsin.

Gelir ve giderlerini kolayca takip edip enerjini işine büyütmeye ayırmak istiyorsan Bizmu’yu 14 gün ücretsiz olarak deneyebilirsin.

 

Top