Bizmu ile ev ekonomini yönet I: Cüzdan ve banka hesabını nasıl takip edersin?

on muhasebe 157219337

İş yapış biçimleriyle birlikte finansal operasyonların da elektronik dünyaya taşındığı bir dönemdeyiz. Optimum aile bütçeleri oluşturabilmek ve etkili şekilde takip edebilmek için artık ev ekonomimizi de dijital olarak yönetebiliriz.

Bizmu ile ev ekonomisi yönetiminin ne kadar kolay olduğunu anlatan beş bölümlük bir yazı dizisi hazırladık! İlk bölümde Bizmu’nun pratik arayüzünü kullanarak kasa ve banka hesaplarını nasıl takip edebileceğini anlatıyoruz.

Bizmu’daki cüzdanın: Kasa

Banka dışında tuttuğun tüm birikimlerini (yastık altı birikimler, cüzdan, kasa vb.) Bizmu’da ‘kasa’ ekleyerek kaydedebilirsin. Kasa ekleme işleminden sonra günlük kazanç ve harcamalarını kasana kaydedip güncel bakiyeni tek ekrandan bir bakışta görebilirsin. Dilersen ‘okul masrafları’, ‘mutfak harcamaları’ gibi farklı kategorilerde kasa ekleyerek aylık bütçe planlaması da yapabilirsin. Her ay belirlediğin bütçeyi bu kasalara açılış bakiyesi olarak girip harcamalarını anlık olarak takip edebilirsin.

‘Kasa’ nasıl eklenir?

Buraya tıklayarak Bizmu’da kasanın nasıl eklendiğini görebilirsin. Kolaylıkla birden fazla kasa ekleyebilirsin.

Kredi kartı ödemesi yapmanın kolayı

Dilersen kredi kartlarını da Bizmu’ya kaydedebilir, kart ödemelerini hesaplar arası transfer özelliğini kullanarak yapabilirsin. Ödeme yapmak için kartlarını Bizmu’ya ‘banka’ olarak kaydetmen ve ‘Diğer Hesaba Transfer Yap’ butonuna tıklayarak para çıkışını yapacağın hesabı seçmen yeterli. 

Banka hesapların da Bizmu’da

Tüm banka hesaplarını Bizmu’ya kaydederek bu hesaplarındaki nakit akışını anlık olarak izleyebilirsin. Banka hesaplarını Bizmu’da nasıl kaydedebileceğini görmek için tıkla.

1 2 bankalar

Neden Bizmu kullanmalısın?


Gelir ve giderlerini kolayca takip edip enerjini işine büyütmeye ayırmak istiyorsan Bizmu’yu 14 gün ücretsiz olarak deneyebilirsin.

Top