e-Veresiye, online veresiye defteri nedir?

on muhasebe 1940410141

Pratiklikten fersahlarca uzak alacak defterleri, karmaşık formüllü Excel dosyalarına ve unutulan hesaplara elveda deyip muhasebeni dijitale taşımaya ne dersin? 

Alacak ve borç takibini online veresiye programı ile yaparak sen de şirketinin rutin operasyonlarını en az eforla yürütüp asıl enerjini işini büyütmeye ayırabilirsin.

Borç ve veresiye takibi işletmen için neden önemli?

Müşterilerine karşılığını almadan ya da yalnızca bir kısmını alarak yaptığın satışlar, veresiye satışlardır. Veresiye satış, açık hesap tuttuğunu gösterir. Açık hesaplarını doğru şekilde kayda geçirirsen tahsilat ve alacak miktarını da bilirsin. Açık hesap usulü çalıştığın müşteriler, borçlarını kademe kademe azaltarak bitirebilir veya borçlarını tamamen kapatmadan senden ikinci ve üçüncü kez alışveriş yapabilir. Bu hallerde müşteri memnuniyeti için satış yapmaya devam edersin ancak tahsilat ve ödemelerini belgeleyen bir fiş ya da fatura olmazsa işletmen finansal açıdan riskli duruma düşebilir. Bu risk her müşteri için farklı seviyede olacaktır. Kısacası düzenli şekilde takip etmediğin veresiyeler, şirketinin geleceği için pek de tercih edilmeyecek durumlar yaratabilir. İşte bu tehlikeyi yaşamamak için veresiye takip programı kullanabilirsin.

e-Veresiye nedir? Online veresiye programı

e-Veresiye, işletmende açık hesap usulü çalıştığın tüm müşteriler ve onlarla olan hesabını takip etmek için kullanabileceğin bir online veresiye platformudur. e-Veresiyeyi, yani online veresiye programını bilgisayarından, mobil cihazlarından, kısacası internete bağlanabilen tüm cihazlardan kolayca kullanabilir, verilerine dilediğin yerden dilediğin zaman ulaşabilirsin.

Veresiye takibini Bizmu ile yapmanın 5 avantajı

Bugün Bizmu kullanmaya başlayarak veresiye takibi yapmak için geçerli sebeplerin var:

  1. Müşteri takibi: Sisteme müşteri ve satış kaydı ekleyerek işletmene borcu olan ve olmayanları anlık olarak izleyebilirsin.
  2. Zamanında tahsilat: Aldığın tahsilatları sisteme girip müşteri bakiyelerini güncel olarak takip edebilirsin.
  3. Cari işlem geçmişi: Müşterilerine ait fatura, tahsilat, ödeme, açılış fişi gibi işlemleri tüm detaylarıyla görebilirsin.
  4. Nakit akışı kontrolü: Kazanç ve harcamalarının güncel durumunu görüntüleyebilir, tahsil edeceğin borçları belirlediğin faktörlere göre önceliklendirebilirsin.
  5. 7/24 online erişim: Verilerini kaybolma veya çalınma riski olmadan saklayıp finansal operasyonlarını dünyanın her yerinden ve internete giren tüm cihazlardan kolayca yönetebilirsin.

 


Gelir ve gider takibini kolayca yapıp enerjini işine büyütmeye ayırmak istiyorsan Bizmu’yu 14 gün ücretsiz olarak deneyebilirsin.

Top