e-Bordro nedir? Neden e-bordro kullanmalısınız?

on muhasebe 590291639

Bu yazımızda e-bordroyu, avantajlarını ve Mikro Yazılım ürünü My e-Bordro’nun işinizi nasıl kolaylaştırabileceğini anlattık.

e-Bordro nedir?

e-Bordro, ya da diğer adıyla elektronik bordro, personel ücret bordrolarını kolayca hazırlayıp çalışanlarınıza tek tek imzalatmanıza gerek kalmadan Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) yoluyla tek tuşla elektronik ortamdan göndermenizi sağlayan uygulamadır.

Neden e-bordro kullanmalısınız?

Maaş bordroları, çalışanlarınızın yaptıkları iş karşılığında kazandığı ücreti ve bu ücret üzerinden yapılan vergi, sigorta primi kesintilerini gösteren, hem işçiyi hem de işveren olarak sizi güvence altına alan kıymetli evraklardır. İçeriklerinin doğru hazırlanması ve ücret hesaplarının doğru yapılması gerekir. Personelinizi ya da sizi ilgilendiren hukuki bir durum söz konusu olduğunda maaş bordroları kanıt niteliğinde sunulabilir. Personelinizin bordrolarını e-bordro sistemine dahil olarak ticari yazılımlar ile düzenleyip hesaplamak size hem vakitten tasarruf sağlar hem de maddi hataların önüne geçmenizi sağlar.

Bordro programıyla neler yapabilirsiniz?

e-Bordro sistemini ve bordro programlarını kullanarak

 • Personel girişi yapabilir, çalışanlarınızın özlük bilgileri, sicil kartlarıpuantaj işlemleri, borç ve devir tanımlamaları, izin kartları, talepleri vb. bilgilerle sisteme kaydedebilirsiniz. Tüm bu bilgileri tek bir platform üzerinden kolayca görüntüleyip düzenleyebilirsiniz.
 • Personel bilgilerini dilediğiniz gibi güncelleyebildiğiniz için bordroları da her zaman güncel ve doğru bilgilerle hazırlarsınız.
 • İşçi bilgilerini ve bordrolarını uzun süre güvenle saklayabilirsiniz.
 • Oluşturduğunuz bordroları çalışanlarınızla ve mali müşavirinizle paylaşabilirsiniz.

Mikro Yazılım programlarıyla etkili bordo takibi ve personel yönetimi

 • Kontrollü büyümek isteyen KOBİ’lerin tercihi Mikro Jump, İşletme Yönetimi Çözümleri paketindeki Personel Yönetimi Programı ile size etkili bir bordro takibi yapma imkanı sunar. Mikro Jump ile personelinizi sicil kartlarından puantaj işlemlerine, borç ve devir tanımlamalarından izin kartlarına kadar ayrıntılı şekilde takip edebilirsiniz.

Neden Mikro Jump kullanmalısınız?

 • Büyük işletmeleri uluslararası rekabete hazırlayan Mikro Fly, ana paketindeki Personel Yönetimi programıyla SGK’ya bağlı iş yerleriniz ile çalışanlarınızı kolayca yönetmenizi, ayrıca muhasebe bağlantısı, iş kolu, iş yeri, departman, kişi ve zaman bazında parametrik bölümlendirmeler yapmanızı sağlar.
 • Hem Mikro Jump hem de Mikro Fly ile e-Bildirge’yi Mikro Yazılım üzerinden SGK’nın sistemine direkt gönderebilirsiniz.

Neden Mikro Fly kullanmalısınız?

Mikro Yazılım programı My e-Bordro’nun size sağlayacağı 5 avantaj

Masaüstü ve bulut iş çözümleriyle tam uyumlu çalışan e-bordro programı My e-Bordro,

 1. Personel uygulamaları ile dışarı aktardığınız bordroları kolayca içe aktarıp çalışanlarınıza en kolay ve hızlı biçimde göndermenizi sağlar.
 2. KEP ile ıslak imza atma mecburiyetinin yol açtığı operasyonel yükü ortadan kaldırır, zamanınız size kalır.
 3. Baskı maliyetinden tasarruf ettirir.
 4. Personelinizi daha kolay yönetmenizi sağlayarak insan kaynakları çalışanlarınızın verimliliğini artırır.
 5. Yüzde yüz kanuni geçerlilik sağlayarak 20 yıl süreyle saklanan veriler ile sizi ve işletmenizi yasal olarak güvenceye alır.

My e-Bordro’dan Mikro Yazılım Personel Modülü ile faydalanabilirsiniz. My e-Bordro’nun aktivasyonu hakkında ayrıntılı bilgi almak için e-Mikro’nun web sitesindeki ürün talep formunu doldurabilirsiniz:

İşletmeniz için en uygun Mikro Yazılım programını seçmek için tıklayın.

Şimdi Mikro Yazılım programlarını kiralama modeliyle de kullanabilirsiniz.

Top