Bizmu ile ev ekonomini yönet IV: Bizmu raporlarında neleri görebilirsin?

on muhasebe 1364788520

Bu ay ne kazandın, ne harcadın? Gelir-gider ve nakit akışı kontrolünü Bizmu’nun ayrıntılı raporlarıyla yap, sonraki ayın bütçesini ona göre düzenle.

Bizmu’nun nasıl cüzdan ve kasa gibi kullanabileceğini artık biliyorsun. Gelir ve gider kaydı yapıp ayrıntılı şekilde takip etmeyi de öğrendin. O halde şimdi Raporlar sekmesinin nasıl çalıştığını anlatalım. Bizmu’daki detaylı raporlarla gelir ve gider dağılımını görüp kolayca analiz edebilir, bir sonraki aya kazancını ve harcamanı bilerek girebilirsin. Nasıl mı?

Neden Bizmu kullanmalısın?

Bizmu’nun detaylı raporlarıyla bütçe analizi çok kolay

Bizmu’daki Raporlar sekmesini kullanarak her ay ne kadar para kazandığını ve ne kadar harcadığını bir bakışta görebilirsin. Ayrıca eğer müşteri, tedarikçi ve kategori girişi yaptıysan her biri için ayrı kırılımlarda gelir ve gider takibi yapabilirsin. 

Satış Raporu ile düzenli gelir takibi

Satış Raporu, düzenli gelirlerini takip etmeni sağlar. Eklediğin kategoriler sayesinde gelir dağılımını bu raporu kullanarak daha kolay analiz edebilirsin. Tarih filtresi ile her ay ne kadar kazandığını da bir bakışta görebilirsin. Gelirlerini dilersen vergiler dahil, dilersen vergiler hariç olarak listeleyebilirsin.

Gider Raporu ile harcama takibi

Gider Raporu’nu kullanarak yaptığın tüm giderlerini takip edebilir, tarih aralığı seçerek belirlediğin dönem içindeki harcamalarını vergiler dahil ya da vergiler hariç olarak görebilirsin. 

Tahsilat Raporu ile kazanç takibi

Tahsilat Raporu sana yapılacak tahsilatlarını, vadesi geçenleri ve toplam tahsilatları gösterir. Bu raporda tahsilatlarını vade bilgisine göre listeleyebilirsin.

Ödemeler Raporu ile gelecek ödemelerin takibi

Ödemeler Raporu ile gelecekte yapacağın ödemeleri, şu ana dek yaptığın ödemeleri, vadesi geçen ödemeleri ve toplam ödemeni ayrıntılarıyla birlikte görebilirsin. Rapor, ödemelerini vade bilgisine göre listeler.

KDV Raporu ile KDV takibi

Bu rapor, sana satışlar ve giderler üzerinden bir KDV dökümü sunar. KDV Raporu ile aylara ve dönemlere göre KDV toplamlarını, hesaplanan KDV’yi, indirilecek KDV’yi ve net KDV’yi görebilirsin.

Nakit Akışı Raporu ile bütçen kontrol altında 

Nakit Akışı Raporu, geçmiş ve gelecekteki ödemelerin ile tüm tahsilatlarını gösterir. Günlük, haftalık ya da aylık olarak filtreleyerek güncel nakit para miktarını, giderlerini ve gelirlerini bu tablodan detaylarıyla birlikte görüntüleyebilirsin. Nakit Akışı Raporu,  ‘Raporlar’ sekmesinde bulunmaz. Bu rapora, uygulamaya girdiğin an açılan ’Güncel Durumum’ ekranında bulunan ‘Nakit Akışı’ tablosunun sağ üst köşesinden ulaşabilirsin. 


Gelir ve giderlerini kolayca takip edip enerjini işine büyütmeye ayırmak istiyorsan Bizmu’yu 14 gün ücretsiz olarak deneyebilirsin.

Top