e-Tahsilat nedir? Nasıl e-tahsilat yapılır?

on muhasebe 1233000523

İşletmenin kaynaklarından bir tanesi olan nakit akışının zamanında olması, işletmenin gelişmesi ve büyümesi için çok önemlidir. e-Tahsilat ise bu nakit akışını sağlayan bir online araçtır. e-Tahsilat; kredi kartı, banka kartı, sanal kredi kartı vb. yöntemlerin aracılığıyla cari hesaplardan tahsilat yapılmasını sağlar. 

e-Tahsilat ile carilerinden, bayilerden, alt bayilerden veya kurumsal müşterilerinden online tahsilat yapabilirsin. Ayrıca düzenli veya düzensiz müşterilerinden de kredi kartı aracılığıyla e-tahsilat gerçekleştirebilirsin. 

Nasıl e-tahsilat yapabilirim?

e-Tahsilat yapmak için bankaların sanal postlarını web sitene entegre etmen gerekir. Entegrasyon işlemini kendin gerçekleştirebileceğin gibi aynı zamanda hazır entegre sistemleri üzerinden de ilerleyebilirsin.  Hazır entegrasyon sistemlerini kullanmak istediğinde belli bir entegrasyon ücreti ve hizmet bedeli ödemen gerekir. 

e-Tahsilat yapmak güvenli midir?

Müşterilerinin internet üzerinden online alışveriş yapar gibi yapabilecekleri e-tahsilat kolay ve güvenilir bir sistemdir. Aynı zamanda senin de tahsilatların güvenceye alınmış olur. 

e-Tahsilat ücretleri nedir?

e-Tahsilat nedeni ile uygulanan komisyon oranları sektörlere veya firmalara göre farklılık gösterebiliyor. 


Gelir ve giderlerini kolayca takip edip enerjini işine büyütmeye ayırmak istiyorsan Bizmu’yu 14 gün ücretsiz olarak deneyebilirsin.

Top