Bulut ön muhasebe programı, işletmenin büyümesine nasıl katkı sunabilir?

on muhasebe 590291639

İş süreçlerinizi iyileştirmek ve kazandığınız güçlü içgörülerle işletmenizi sağlıklı bir şekilde büyütmek için bulut tabanlı muhasebe programı kullanabilirsiniz.

 

Şirketinizi buluta taşıyın

Eğer muhasebe işlemleriniz için bulut sistemlerini kullanıyorsanız, dünya genelindeki işletmelerin sadece %20’si bu teknolojik atılımı gerçekleştirmiş durumda. Bu konuda bilgiye ihtiyacınız varsa bulut sistemlerinden bahsedelim. Bulut tabanlı muhasebe sistemleri diğer alanlara kıyasla daha geç kullanılmaya başlansa da hızla gelişmekte olduğunu söyleyebiliriz.

 

2017 yılında yapılan Küresel Bilgi Araştırması, bulut tabanlı muhasebe yazılımı pazarının küresel büyüklüğünün 2,85 milyar ABD Doları olduğunu belirtiyor. Tahminlere göre bu rakamın 2023’te 8 milyar Dolar’ın üzerine çıkması bekleniyor. McKinsey’in tahminine göre muhasebe işlerinin %50’si tamamen otomatik hale getirilebilir.

 

Forbes ise 2020’nin sonunda birçok iş sürecinin tamamen otomatik hale geleceğini öngörmüştü. Karantina döneminde bile bulut tabanlı programlar sayesinde işlerimizi iş yerinden bağımsız bir şekilde yönetme becerimizin arttığını gördük, bu yüzden bu öngörü doğru çıkmış gibi görünüyor.

 

Bulut tabanlı muhasebe programı nedir, ne işe yarar?

Peki bulut tabanlı muhasebe programı nedir, bu programla neler yapabilirsiniz? Bulut tabanlı muhasebe programları, temel olarak yüzlerce ayrı mali fonksiyonu kontrol etmenizi ve mali durumu kolayca yönetmenizi sağlayan bir yazılımdır.

 

Bu yazılım neleri içeriyor? Faturalama süreçlerini baştan sona içeren ve uçtan uca yönetim sağlayan modüller, ürün/hizmet takibi, müşteri/tedarikçi takibi, banka ve banka hesaplarıyla entegrasyon imkanı, nakit akışı yönetimi, satış verileri, bordroların otomatik işlenmesi ve çalışma planlarının kolayca yönetilmesi gibi özellikler bulunmaktadır. En önemlisi ise istediğiniz zaman şirketinizin finansal durumu hakkında istediğiniz raporu oluşturma imkanına sahip olmanızdır.

 

Bu özellikler sayesinde zamandan tasarruf edebilirsiniz. Aynı zamanda tüm süreci başkasına ihtiyaç duymadan ilk elden ve tamamen doğru verilerle yönetebilirsiniz. Bu özellik, işletmenizin verimli bir şekilde çalışmasını sağlamanın yanı sıra güçlü içgörüler elde etmenizi de sağlar. Üstelik bu teknoloji oldukça uygun fiyatlarla erişilebilir.

 

Doğru bulut tabanlı muhasebe programını nasıl bulabilirsiniz?

İhtiyaçlarınızı belirleyerek başlayabilir ve ardından mevcut bulut muhasebesi çözümlerini araştırabilirsiniz. Doğru programı bulmak için aşağıdaki soruları sormanızı öneririz:

 

  • Hangi iş süreçlerinde ve hangi alanlarda zaman kazanmaya ihtiyacınız var?
  • Şu anda verimsiz olan iş süreçleriniz hangileri?
  • Hangi araçlar hangi sorunları çözebilir?
  • Daha önce fatura takibi ve masraf yönetimi için herhangi bir yönetim aracı kullandınız mı?

 

Piyasada küçük işletmelere yönelik harika çözümler sunan birçok program bulunuyor. Dahası, birçoğu bankalarla ve diğer muhasebe programlarıyla entegre çalışır. Peki en avantajlı olan hangisi? Muhasebeciniz ya da mali danışmanınız size hangisini öneriyor?

 

Neden Bizmu’yu seçmelisiniz?

Peki neden Bizmu’yu öneriyoruz? Eğer merak ediyorsanız, bu yazıyı inceleyebilirsiniz:

 

Neden yeni nesil bulut tabanlı muhasebe programı Bizmu’yu tercih etmelisiniz?

 

Gelir ve giderlerinizi kolayca takip etmek ve enerjinizi işinize odaklamak isterseniz, Bizmu’yu 14 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

Top