Gelir gider programı nedir?

on muhasebe 726838933

Gelir gider programı nedir?

Gelir-gider programı, gelir ve giderlerinizi aktif olarak kontrol etmeni ve hatasız bir şekilde takip etmeni sağlayan programın adıdır. İyi bir gelir gider programı gelir ve giderlerini daha iyi bir şekilde kontrol etmeni ve işletmenin gelir-gider yönetimini daha etkin bir şekilde gerçekleştirip önemli ticari kararlarını daha doğru bir şekilde almanı sağlar.

Gelir gider hesaplama

Gelir gider hesaplama yapabilmek, kazançlarını, kira, ulaşım ve çalışan harcamaları gibi masraflarını, vergi ve SGK prim ödemelerini takip edebilmek, kısacası işletmenin tüm ekonomik süreçlerini takip edebilmek için bir gelir gider tablon olmalı. Gelir gider tablosu ile şirketinin genel halini görmekle kalmaz, geleceğe dönük planlarını da kolayca oluşturabilirsin. Gelir gider tablosu oluşturmanın püf noktaları için ilgili yazımıza göz atabilirsin.

Neden bir gelir gider programı kullanmalısınız?

Gelir ve giderlerle ilgili ince işlemler hata kaldırmazlar. Bazen en ufak bir hatanın bile işletmen için faturası çok ağır olabilir. Gelir-gider yönetimini etkili bir şekilde gerçekleştirmen, işletmenin daha sağlıklı bir biçimde büyümesi için olmazsa olmaz koşullardan biridir. Bu nedenle iyi bir muhasebe programı kullanıp etkin bir gelir-gider takibi yapmalısın. Elle tutulan gelir-gider kayıtlarının aksine muhasebe programları aracılığıyla elektronik ortamda tutulan kayıtların hem saklanması daha kolay ve güvenlidir, hem de banka entegrasyonu gibi entegrasyon çözümleri sayesinde çeşitli gelir ve giderlerini tek bir ekrandan daha kolay ve hatasız bir şekilde takip edebilmen mümkündür.

Gelir gider programıyla neler yapabilirsin?

Gelir-gider programı sayesinde etkin gelir-gider takibi yapabilirsin. Bu sayede gelir ve giderlerinin yönetimini daha iyi yapar ve karlılığını artırabilirsin. Etkin gelir gider takibi sayesinde şirketinin geleceğini daha iyi planlayıp sektörel rekabete daha hazır olursun. İyi bir gelir gider programının sana çok yardımcı olacağını düşünüyoruz. İyi bir gelir gider programının hangi özelliklere sahip olması gerektiğini merak ediyorsan şu içeriğimize göz atabilirsin.

Farklı gelir ve giderleri kategorileyebilen, bu kategorilere kolay erişim sunan, anlaşılması ve kullanımı kolay bir program, iyi bir gelir gider programıdır. Bu sayede gelecek yatırım ve harcamalarını daha kolay yönetebilir, bir yandan da zamandan tasarruf edebilirsin. Bizmu ile iş yeri kârlılığını artırmaya ne dersin?


Bizmu deneyip karar vermen için ilk 14 gün ücretsiz.

Top